העכברים

0
1922

עכברים הם לא רק חיות קטנות וחמודות או שיש שיגידו שהן מבהילות בזריזותן. העכברים עלולים להכנס אלינו הביתה ולפגוע בנו בצורות שונות: להפחיד, לכרסם רהיטי עץ, שטיחים בגדים, אוכל וכבלי חשמל, לנשוך, והגרוע מכל-להפיץ מחלות.

העכברים משמשים כנשאים למחלות רבות. הם אינם חולים, אבל עלולים להעביר אותם לבני הבית ולחיות המחמד.
העכברים יכולים להעביר מחלות כמו דבר וטיפוס וטפילים כמו פרעושים ופשפשים. על כן, במידה וזיהיתם עכבר באופן ישיר או באופן עקיף על ידי סימנים כמו: גללים ברחבי הבית או סימני כירסום, חשוב להלחם בתופעה בעזרת אמצעים ביתיים או הדברה מקצועית. הרחקת עכברים יש אפשרות להרחיק עכברים ללא הריגתם.

הדברה אלקטרונית: ישנם מכשירים הפולטים קולות שהעכברים אינם מסוגלים לסבול ומבריחים אותם. הקולות מפריעים מאוד לעכברים אך אינם נשמעים לבני האדם. אפשרות נוספת היא הטמנת מלכודות. קיימות גם מלכודות המיועדות רק ללכוד את העכברים בלי לפגוע בהן. אחרי שהעכבר נלכד במלכודת כזו אפשר לשחררו בטבע, הרחק מהבית. למרות שזה פתרון לא רצוי. לאחר תקופה של חיים בבית, העכבר עלול לחזור למקום בו הוא חי בעבר, כי שם הוא מרגיש בבית.

פיזור רעל: פתרון זה איננו מומלץ בבית מגורים. העבר עלול למות במקום שאין אליו גישה, ואז כל מה שנותר זה לתת לעכבר להירקב, זו כבר צרה בפני עצמה. מניעה מכניסת עכברים הביתה כדי להימנע מכניסת עכברים הביתה יש לבצע מספר פעולות פשוטות אר יקשו על העברים להיכנס לביתנו. דבר ראשון יש לאטום פתחים אפשריים לכניסת העברים הביתה: ביובים על ידי רשתות, וסדקים וחורים בקירות. בנוסף, אין להשאיר מזון זמין לעכברים. שהרי זו הסיבה העיקרית להימצאותם בבית. ולכן אין להשאיר מזון נגיש, אלא בכלים אטומים. שקיות ניילון דקות אינן מהות מחסום לשיני העכבר המכרסמות.

הרחקה באמצעות מדביר מקצועי במידה ואתם לא מעוניינים להתעסק עם הדברת העכברים או שהבעיה נרחבת יותר אפשר להזמין חברת הדברה מקצועית. לפני ההדברה יש לוודא כי המדביר מקצועי, בעל רישיון עסק ובעל ניסיון, על מנת למנוע עוגמת נפש וכי הוא יודע את עולם הדברת העכברים על בוריה ואת השיטות הנפוצות.