הרחקת יונים

0
2121

אחד השירותים הפופולריים ביותר של חברת הדברות היא הרחקת יונים. על אף שהיונה נחשבת בעיניי רבים כבעלי חיים המבשר את השלום כיום נחשבת היונה למזיק בלתי רצוי בסביבתנו. מצד שני אין אנו רוצים לפגוע ביונים ולא פותחו שיטות שונות להרחקת יונים מבלי לפגוע בהן אלא על ידי הרחקת יונים מהמקום ויצירת תחושה של אי נוחות להתיישבות וגידול גוזלים.

מדוע יונה נחשבת למזיק?

על אף שהיונה נחשבת לבעל חיים חביב על פניו, היונה ידועה כמעבירה חיידקים ומחלות המתחבאים בנוצותיה. היונה מחפשת מקום להתיישב בו כדי להקים בו את הקן שלה ולדגור על הביצים שלה. לכן היונה באופן טבעי תחפש מקום גבוה בדרך כלל רחוב מבעלי חיים ומזיקים אחרים שעשויים לטרוף את הביצים שלה. לכן בדרך כלל תמצאו אותן מקננות על צמרות עצים, מרזבים, חדרי כביסה, על אדני חלונות בבניינים גבוהים, על גגות הבתים ועוד. מלבד המחלות שהן עשויות להעביר הן גם עושות המון רעש בשעות רבות במהלך היום וגם הלשלשת שלהן חומצית ועשויה לפגוע ברכוש.

אילו פתרונות מוצעים כיום ללקוחות מבלי לפגוע ביונים?

על מנת להרחיק את היונים מבלי לפגוע בהן פותחו שיטות שונות לגרום ליונים לאי נוחות לנחות ולקנן במקומות אסטרטגיים ובכך מונעים מהיונים להיות בקרבת בני הבית. כך למשל ניתן להשתמש בדוקרנים שאפשר בקלות להתקין אותם על גגות הבתים, על מרזבים ואדן החלון וכך למנוע מהיונים לנחות באזור זה. לצד הדוקרנים ניתן לעשות שימוש ברשת יונים שתותקן בצורה כזו שתחסום את המעבר האווירי של היונים למקום. בדרך כלל יהיה מדובר בהתקנה בגובה בין בנייני מגורים אולם בעזרת הרשתות הללו ניתן גם לחסום חדרי כביסה ומקומות קטנים יותר ולמנוע מיונים להיכנס.

פתרונות נוספים שיכולים להתאים הם שימוש בדחלילים שונים שמשמיעים רעש חזק ומעצבן שרק היונים שומעות או דחלילים שעושים רעש פיזי של נוכחות כדי יונה מגיעה למקום. דבר נוסף שניתן לעשות הוא להתקין חוטי חשמל המעבירים זצים קטנים של חשמל ליונה שנוחתת עליהם, בצורה כזו שלא תיפגע ביונה מצד אחד אז לא תגרום לה לנחות בנוחות במקום מצד שני.